Kumul veebis uus nägu

Eesti Kunstimuuseum on eriolukorra tõttu olnud sunnitud oma uksed mõneks ajaks sulgema, kuid samas võime rõõmu tunda, et põhjalikult on uuenenud meie suhtluskanal oma publikuga internetis. Märtsi alguses sai nii ka Kumu endale uue veebilehe, mida siinkohal põgusalt tutvustame.

Muuseumi uus veebileht on varasemast palju visuaalsem ning oma struktuurilt selgemalt orienteeritud külastaja vajadusetele. Esilehelt leiab parajasti avatud näituste suured reklaamid, mille tekstiplokist saab liikuda näitusetutvustusele või piletinupust e-poodi piletit soetama. Nende all aga paiknevad kolm plokki – „Mis toimub“ väljavõtetega muuseumi tegevuskalendrist, otselingid olulisematele sisulehekülgedele ning ka Kumu ajaveebile ja uudised. Lisaks pääseb avalehelt uudistama Eesti Kunstimuuseumi digikogu ja leiab kaardi kõikide muuseumi filiaalide asukohtadega.

Viidad kõige olulisematele lehtedele külalise jaoks: kalender, piletihinnad, lahtiolekuajad, juhised Kumusse tulemiseks ja kontaktivõtuvormi, leiab kodulehte arvutis vaadates brauseriakna vasakust servast.

Kuid tänasel päeval vaatab kumu veebi juba rohkem inimesi mobiilis kui arvutis ning uue lehe kohanduv disain teeb neile selle sirvimise hulga hõlpsamaks.

Nii arvutis kui veebis on varasemast paremini esile toodud ka võimalus liikuda Eesti Kunstimuuseumi eri filiaalide vahel. Kõikide alamsaitide põhimenüü struktuur on sarnane – see jaguneb kolmeks: KÜLASTA, AVASTA ja MEIST. „Külasta“ menüüst leiab olulisema teabe külastusaegade, programmi jms kohta, „Avasta“ menüü koondab infot publikuprogrammi, haridustöö ja tellitavate sündmuste, nagu ekskursioonide kohta ning pealkirja „Meist“ alt leiate ülevaate Kumust ja meie püsinäitustest, töötajate kontaktid, pressiinfo ning samuti viited meie sotsiaalmeediakanalitele.

Suur tänu kõigile, kes aitasid uuel veebilehel valmida, sealjuures eriti Velvetile disaini, gotoAndPlayle teostamise ning BlueGlassile eelanalüüsi eest.

Head sirvimist ja loodame teid varsti taas muuseumis vastu võtta!

Kiire videotuur Kumu veebis

A WordPress.com Website.