Kumu kunstimuuseum tähistab 14. sünnipäeva

Kumu kunstimuuseum saab taas aasta vanemaks ja nagu tavaks on saanud, pakutakse kunstisõpradele meeleolukat sünnipäevaprogrammi. Muuseumikülastajaid ootavad nädalavahetusel erinevad soodustused, mitmes keeles näitusetutvustused, kunstiraamatute- ja disainimüük, loomingulised töötoad ja palju muud põnevat.

Kumu 14 plakat

Erakordseks teeb selleaastase sünnipäeva uue püsiekspositsiooni avamine Kumu 4. korrusel. 1990. aastate eesti kunstile keskenduvalt püsiekspositsioonilt „Tulevik on tunni aja pärast. Eesti kunst 1990. aastatel“  leiab teiste seas ka selliste kunstnike teoseid nagu Jaan Toomik, Ene-Liis Semper ja Raoul Kurvitz. Püsinäituse fookus on murranguliste 1990. aastate eesti kunstil, vaatluse alla võetakse taasiseseisvumisajal kujunenud kunstinähtused ja -vormid, pöörates tähelepanu uuele meediale, foto- ja videokunstile ning installatsioonidele. Püsiekspositsioonis on töid mitmelt oluliselt ja mõjukalt, valitud kümnendil tooni andnud autorilt. Ekspositsiooni pealkiri pärineb kultusbändi J.M.K.E. laulust ning viitab ühiskondlikele ja kultuurilistele muutustele perioodil, mil ootused ja lootused olid suunatud tulevikku.

Mõistagi saab terve nädalavahetuse jooksul külastada teisigi Kumu näitusi ja seda erakordselt soodsa piletiga. Kooliõpilased pääsevad Kumu näitustele terve sünnipäevanädala vältel tasuta. Loodame noori kunstihuvilisi rohkem muuseumi tegevusse ja üritustele kaasata ning pakkuda just koolilastele võimalust oma kunstihuvi toita.

Sünnipäevaürituste programm on sel aastal jagatud kahe päeva peale.

Laupäeva, 15. veebruari programm hõlmab eesti-, inglise- ja venekeelseid näitusetutvustusi Kumu suure saali näitusel „Eneseloomine. Emantsipeeruv naine Eesti ja Soome kunstis”. Pühapäeval, 16. veebruaril toimub sünnipäeva põhiprogramm ning osaleda saab mitmetes põnevates töötubades ning soetada disaini- ja raamatulaadalt kodumaist disaini ning kunstiraamatuid. Päev algab lastele mõeldud joonistamistöötoaga, lisaks toimub karikatuuritöötuba noortele ja täiskasvanutele. Pärastlõunat ja õhtut sisustavad erinevad tegevused: kunstnik Eva Mustoneni juhendamisel saavad huvilised proovida kätt kimchi (fermenteeritud korea kapsa) töötoas ning toimuvad erinevates keeltes tutvustused uuel, vastavatud 1990. aastaid käsitleval püsiekspositsioonil.

Pühapäeva lõpetab erisündmusena feministliku kirjanduse õhtu „Ainult tüdrukutele“. Üritus leiab aset näitusel „Sisse, sisse – uks on lahti!“  ning on kontseptuaalne laiendus naiselikkust ja selle kujutamisviise, naise keha temaatikat ning naise sotsiaalseid rolle käsitlevatele näitustele. Õhtu jooksul esitavad oma tekstipõhist loomingut kirjanik ja tõlkija Maarja Kangro, kunstnik ja kirjanik Margit Lõhmus, kunstnik Eva Mustonen, kultuurikriitik ja luuletaja Piret Karro ning muusik ja kultuuriajakirjanik Kaisa Ling. Esitamisele tuleb autorite senine looming, sealhulgas mõned värskemad teosed. Erandkorras on muuseum ka pühapäeval kauem avatud ning näitusi saab külastada kella kaheksani õhtul.

Nii nagu Kumu näitused pakub ka sünnipäeva eriprogramm midagi igale maitsele ja vanusele. Ootame kõiki huvilisi üheskoos muuseumiperega Kumu 14. sünnipäeva tähistama!

Vaata täpsemat Kumu sünnipäevaprogrammi muuseumi veebilehel ning jälgi üritust Facebookis.

A WordPress.com Website.