Kumu hitid – publikuhääletuse I voor!

Näituse „Kumu Hitid. Kaasaegne kunst Eesti Kunstimuuseumi kogust“ esimeses publikuhääletuse voorus kogus kõige enam hääli Karel Koplimetsa teos „Hirmu äärealad“!

Teos „Hirmu äärealad“ koosneb linnakeskkonda kujutavast maketist ja videoprojektsioonist, mis näitab seinal videona reaalajas maketil toimuvat. Koplimetsa huvitab siin kuritegelik statistika ja eelarvamuslik suhe linnaruumi – vaatamata sellele, et kuritegevuse protsent on kõrgeim turistirikkas kesklinnas, tuntakse ohutunnet peamiselt tsentrumist väljas magalarajoonides. Võimendades muidu neutraalse tänavavaate detailid videoprojektsioonil silm atorkavaks, annab Koplimets teosele deemonlikult sünge fooni, justkui kinnitades vaataja hirme.

Karel Koplimets (1986) on Eesti Kunstiakadeemia fotoosakonna lõpetanud kunstnik, kes töötab peamiselt foto-, video- ja installatsioonimeediumis. Koplimetsa huvitavad hirmul, paranoial või ohutundel põhinevad komplekssed psühholoogilised seisundid ja nende suhe linnaruumiga. Oma teostes on ta jälginud ka mõrva- ja kriminoloogiajuhtumeid ning toonud välja nende folkloorse – müütidel ja konspiratsiooniteooriatel – põhineva külje. Koplimets kuulub ka kunstnikerühmitusse Visible Solutions (koos Taaniel Raudsepa ja Sigrid Viiriga), mis käsitleb turumajanduse mehhanisme ja nende suhet indiviidi ja meediaga.

Populaarsuselt järgnesid Kristiina Hanseni ja Johannes Säre fotoinstallatsioon „Sein ilma kunstiteoseta“ ning Flo Kasearu video „Esc“.

Oma lemmikteosele andis ligi kahe kuu jooksul hääle 460 külastajat.

Fortuunadeks olid näituse kuraatorid Annika Räim ja Kati Ilves ning loosi tahtel said auhinnad:

Kumu hittide kataloog: Eva-Maria Niine-Roolaht, Helen Paesüld

Kumu ÖÖ pääse kahele: Keiu Kuresaar, Janne Mikkiver

Kumu klubikaart: Agathe Peri, Allan Lepik

Võitjatega võetakse ühendust, suur tänu kõigile osalemast ning uus voor Kumu hittide publikuhääletusest saab teatavaks juba keset suve!

Hittidega tutvumiseks on veel hea võimalus neljapäeval, 09. juunil kell 18.00, mil Kumus toimub vestlusring “Hittide anatoomia: kuidas turundada hitti?”, kus oma kogemusi jagavad Helen Sildna, Anne Vetik ja Janar Ala. Ürituse täpsem infot siit: http://kumu.ekm.ee/syndmus/vestlusring-kumu-hitid/

Kohtumiseni!

A WordPress.com Website.